4.5 NÖTR-PAS PAS NÖTRALİZASYON SIVISI

PAS NÖTRALİZASYON SIVISI

SU BAZLI, DOĞA DOSTU,  PAS DÜŞMANIDIR

NÖTR PAS  NEDİR?

secerpasBoya öncesi demir çelik yüzeylerdeki pasın nötrlenmesi (etkisiz hale getirilmesi) , boya sonrası pas kusmaması ve boya ömrünün uzun olması için uygulanan bir malzemedir.  Tek bileşenli, demirli metallerin paslanmasını durduran bir malzemedir.  Pas ile reaksiyona girerek, pası koyu lacivert tabaka haline çevirerek içindeki tüm oksijeni tüketen bir kimyasaldır. Paslı yüzeylerin kumlanmasına gerek olmadan üzerine uygulama yapılması ile yüzeydeki pasların nötralizasyonunu sağlar ve sonkat boya için bir astar oluşumunu gerçekleştirir.

 

 

   NÖTR PAS NERELERDE KULLANILIR?

Sanayide, tersaneler, hava alanı yakıt depoları, petrokimya tesisleri depolama tanklarında, çelik konstrüksiyon, demir ferforje yüzeylerde, köprülerde, vb. mekanik ve kimyasal temizlik yapılamayan tüm paslı metal yüzeylerde uygulamaya uygundur.

      NÖTR PAS NASIL UYGULANIR?

Uygulanacak yüzeyde bulunan yağ ,  gres, önceki kaplamadan kalan parçalar mutlak suretle temizlenmelidir. Kullanmadan önce mutlaka bir kez daha karıştırınız. Paslı yüzeyler için kumlama yapmaya gerek yoktur. Çok yoğun, kabarmış olan pasların tel fırça ile  yüzeysel temizlenmesi  yeterli olacaktır. NÖTR PAS uygulamadan önce yüzey mutlaka kuru olmalıdır. Nemli yüzeylere NÖTR PAS uygulanmamalıdır.

Rulo, fırça veya püskürtme yöntemi ile uygulanır.

Uygulama iki kat olarak önerilmektedir. İlk kat uygulamadan sonra İkinci kat uygulama için 5 saat beklenmedir. Eğer 2 kat nötr pas uygulandıysa sonkat boya uygulaması için 8 saat beklenmelidir. Sonkat boya herhangi bir özellikte olabilir. Son kat atılmadan önce yüzey kontrol edilmeli, varsa yüzeyde  oluşan tozlanma (pasın NÖTR PAS ile reaksiyonu sonucu, pasın giderilmesi nedeniyle)  scotch brite ve benzeri bir ürünle temizlenmelidir.

Birinci katta yüzeye bağlı olarak 1lt ile ortalama 6-8 m2 alan; İkinci katta, yüzeye bağlı olarak 1lt ile ortalama 10 m2 alan boyanabilmektedir.

DEPOLAMA: Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalı, malzeme kaplarının kapakları daima kapalı olmalıdır.    +5°C üzerinde muhafaza edilmesi uygun olacaktır. Uygun şartlarda depolama ömrü 1 yıldır. Su bazlı bir ürün olduğundan donmaya karşı mutlaka korunmalıdır.

AMBALAJ: 25-30 KG/BİDON, 1000 KG/IBC TANK

Arama Motoru İçin:

Paslanmaz çelik , paslanmaz,  pas, nötr pas, leke, kimyasal, temizlik, parlatma, boya, koruyucu kimyasal, konsantre,  kimyasal temizlik, pas boyası, paslı yüzey, yüzey temizlik, pas sökme, pas lekesi, paslanmış metal, boru, saç, tank, kazan, korozyon, imalat, buhar, yağ, kromaj, polisaj, yağ sökücü, kaynak lekesi, alkali, renklendirme, renk, endüstri , alkali, elektro, elektropolisaj, elektrolit, siyahlatma, alüminyum, eloksal, kaplama, siliphos, kristalphos, multıphos,  microphos, osmos, ozmoz,  kireç önleyici, su yumuşatma ,filtrasyon, su filtreleri, su sertliği, karbon reçine, kireç, taş, su, arıtma, su kimyasalı, atıksu, yıkama, metal bakım, koruma, torç, çapak önleyici, inhibitör,çapak,  pas giderici, tavukçuluk, seracılık, sulama, dezenfektan, Calsıphos, kireç kırıcı, Calsiphos, çapak

Leave a Reply

Seçer Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.